Setkání s mužem, který nevěřil, že peníze najde na ulici

4. dubna 2013 v 19:47 | Lucie |  Inspirace
Minulý týden jsem dělala The WorkTM na téma peníze s jedním mužem. Měl pocit, že mu vesmír není nakloněný, protože nemá žádné zakázky a tím pádem peníze na to, aby v létě letěl do Indie, kde by pokračoval ve svém studiu. Věřil, že peníze přijdou, jen když bude pracovat. Zeptala jsem se, jestli někdy v životě dostal nějaký finanční dar, například nějakou službu, kterou nemusel vracet. Řekl, že ne a právě proto nevěří, že k němu peníze mohou přijít i jinou cestou než vlastní prací. Řekla jsem mu, že peníze jsou všude. Jsou jako vzduch. Že nemůže nic udělat, aby je neměl, pokud je opravdu chce! Nikdo si nezaslouží víc peněz, než jiný. Zasmál se a řekl mi: ,,přeci nepotkám nikoho na ulici, kdo mi jen tak dá peníze!" Já jsem mu odpověděla, že na ulici možná ne - to by si tam musel sednout s kalíškem v ruce - ale možná se někdo takový najde někde jinde. Řekla jsem mu, že to možné je a vtiskla jsem mu do ruky tisícovku. Byl to jeho první krok k tomu, aby se naučil přijímat neočekávané dary. A bylo to pro něj těžké.

Během posledního roku jsem se naučila jednu důležitou věc. Pokud si myslíte, že máte málo a někdo jiný má víc, je to iluze. A její výsledek je, že máte málo celý život. Dostala jsem na tohle téma skvělou lekci od mé známé. Zvala mě na oběd, dávala mi masáž a dělala pro mě další věci, za které jsem nemusela platit. Tenkrát jsem si říkala, že ona má víc než já, tak proč bych se nenechala pozvat. Až jednoho dne ke mně přišla jako klient a chtěla dělat The WorkTM na téma peníze. Každý měsíc se potýkala se strachem, že nebude mít dost peněz na zaplacení chodu jejího jógového centra, které vlastní. Tenhle zážitek mě změnil. Od té doby, když poktám lidi, kteří mají podle našich měřítek hodně peněz, tak si hluboce vážím každého jejich pozvání a peněz, které např. zaplatí za moje služby. Zároveň vím, že pokud mám pocit, že někdo má víc, jsem v pozici oběti. A vydělávat peníze z pozice oběti je velmi těžké. Oběť nevidí nové možnosti, shromažďuje peníze a jejich nedostatek používá jako výmluvu, proč se nemůže cítit šťastně. Navíc vesmír dává oběti šanci se tuhle lekci naučit a znovu a znovu jí do života přináší podobné situace. To vše se děje do té doby, než pochopí, že má víc, než reálně potřebuje. A to v každém okamžiku. Vesmír čeká, až přestanete peníze schraňovat a místo toho je necháte proudit. Z jedné ruky do druhé, z jednoho účtu na druhý, od jedné osoby k druhé. Pokud vydáváte peníze vědomě, je vám jasné, že plynou vždy tam, kde jsou víc potřeba a zároveň tam, kde jim nic nebrání.

Ráda vám na mých seminářích prozradím, jak s penězi zacházím já. Hodně lidí si myslí, že mám spoustu peněz, když si můžu dovolit cestovat a žít život podle mých představ. V realitě je ale opak pravdou. Začala jsem žít přesně v okamžiku, když jsem peníze nechala proudit a přestala je vydělávat prací v kanceláři 8 hodin denně. Teď proudí tam, kam je moje intuice směřuje. Proudí do nových zkušeností a přichází naprosto nečekaně v různé podobě zpátky. Když jsem dala výpověď v práci, měla jsem na účtě 200 tisíc korun a auto. Tenkrát mi to lidé rozmlouvali a říkali, že 200 tisíc není nic. Jednoduše jsem jim odpověděla, že jsem mnohem bohatší, než kdykoliv předtím v mém životě. A vůbec nešlo o částku na účtě. A to platí i nadále.

A jak se můj život změnil? Co teď dostávám, když jsem přestala věřit, že mám méně, než ostatní a vystoupila z pozice oběti? V minulém týdnu jsem nepracovala. Respektivě jsem neměla žádné sezení s klienty ani seminář. A tohle je seznam, co jsem všechno dostala darem:

Prioritní check-in na letišti a výběr sedačky podle mého přání v letadle. Pozvání na výborné katalánské speciality jak v restauracích, tak z domácí kuchyně. Dostala jsem nabídku na uspořádání dvou dalších seminářů v Barceloně. Ubytování zdarma na několik nocí a nabídku apartmánu, aniž bych začala ubytování hledat. Vstupenku na celodenní událost s Katie ve Stockholmu. Nečekanou pomoc s mými zavazadly. Jeden muž, kterého jsem neznala, mi věnoval svoji oblíbenou knížku. Dostala jsem nabídku na korekturu mých článků na internetu. A byla jsem obdarována spoustou dalších věcí, které mají možná ještě větší hodnotu, jako čas strávený s úžasnými lidmi, kteří mě srdečně přivítali, kteří se mi svěřili se svými problémy a kteří mě vzali na svá oblíbená místa. Krásné slunečné a teplé dny, zpěv ptáků, jedinečnou duhu nad Barcelonou, západ slunce a určitě ještě spoustu dalších věcí, na které si teď nevzpomínám. To není zrovna málo za týden. A bez práce Smějící se.

Otázkou je: umíte být šťastní s tím, co máte? Tady a teď? Pokud ne, pak věřte, že ani peníze vám nepomůžou. Protože to, co věříte o penězích, věříte sami o sobě a o světě. Pokud by vám někdo věnoval větší obnos peněz, chvíli byste si to užívali a pak by přišla myšlenka jako: ,,měl bych mít víc" v jiné podobě. Například více lásky, více pochopení od ostatních, lepšího partnera, hodnější dítě, upřímnější přátele apod. Myšlenky o penězích nejsou nic jiného, než koncept. Nemají s těmi papírky, na kterých jsou vyobrazeny různé hlavy a symboly, nic společného. Změňte svůj koncept a změníte tak svůj život a celý svět. A právě v okamžiku, kdy pocítíte štěstí uvnitř vás, začnou se dít zázraky. Přestanete se penězi zabývat, přestanete brzdit jejich přísun a ony začnou proudit.

Vaše mysl tak bude jasná a uvidíte spoustu nových možností. Uvidíte, že pokud vám peníze neproudí tím, že jste kouč nebo umělec nebo děláte jinou práci svých snů, pak, pokud opravdu chcete letět do Indie, seženete si jinou práci, kde si zkrátka ty peníze vyděláte. A to neznamená, že jste špatný kouč nebo nedoceněný umělec, ale znamená to, že víte co chcete a jdete si za svými sny! Kdo ví, co vám taková pracovní zkušenost přinese a jaké lidi tam potkáte. A to, zda si takovou zkušenost užijete nebo ne, už záleží jen na vás. Takže, je to pravda, že někteří to mají jednodušší než vy?

Zvu vás na moje internetové stránky, kde najdete spoustu dalších zajímavých informací, videí a mých vlastních zkušeností: www.coachingbylucie.com. Jsem také na Facebooku, kde můžete vidět moje fotky a poznat mě tak více osobně.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavla Heřmanovská | E-mail | Web | 4. dubna 2013 v 21:28 | Reagovat

Ahoj Luci, děkuji za pěkný článek plný moudrosti...:))Když se něco dělá jen pro peníze, peníze přichází velmi těžko...pokud se něco dělá ze srdce a jsem šťastná bez ohledu na stav mého účtu, vše přichází samo...ovšem klíč je v tom oceňovat zdánlivě malé věci či částky...a umět přijímat z různých kanálů, třeba od cizích lidí...Děkuji!Měj se krásně!

2 Tomáš Gřešek | E-mail | Web | 4. dubna 2013 v 23:18 | Reagovat

Lucko super inspirace. Jen uvěřit. Mám podobne zkušenosti. Člověk nesmí lpět na penězích a na majetku. Když to pustí, tak ty peníze začnou proudit. Na svých seminářích se velmi často setkávám s lidmi, kteří to nemohou vnímat tak jako my, protože jsou ZABLOKOVÁNÍ. Pak je třeba jim pomoci. Měli jsme v poradně klienta, kterému jeho klienti neplatili. Příčina byla v tom, že mu máma ŕikala, že za NIC NESTOJÍ! Druhý den po odblokování mu zaplatili tři dlouhodobí neplatičí!!!! :-)  :-)  :-)

3 Lucie Nováková | Web | 5. dubna 2013 v 10:22 | Reagovat

Děkuju vám za vaše komentáře a sdílení vašich vlastních zkušeností! Ráda je čtu! :-)

4 inka | E-mail | 7. dubna 2013 v 17:50 | Reagovat

To te´d v menším zažívám, hezké potvrzení, že je to tím, že jsem otočila vnímání,žiju s minimem peněz,protože nemám práci, ale za víkend jsem dostala 520 kč,potraviny a 2 nabídky spolupráce mých snů

5 Tomáš | 8. dubna 2013 v 16:01 | Reagovat

Ahoj Lucko, máš nějakou zkušenosti s Multi Level Marketingem? Popřípadě jakou? Díky moc.

6 Lucie Nováková | Web | 8. dubna 2013 v 22:56 | Reagovat

[5]: Ahoj Tomáši. Nemám. Pokud se dál na toto téma se mnou chceš spojit, napiš mi prosím email. Najdeš ho na mých internetových stránkách. Děkuju.

7 Lucie Nováková | Web | 8. dubna 2013 v 23:05 | Reagovat

111 lajků za tři dny :-) Děkuju! Už se těším, až s vámi budu sdílet nějaký další článek! Vždycky jsem ráda psala. Měla jsem jednoho přítele, který mi říkal, že píšu nejdelší textové zprávy a emaily, co kdy v životě dostal. A tak mě jednoho dne napadlo mé zkušenosti sdílet s lidma, které to zajímá a ušetřit tak některé z mých přátel. Věřím, že některým z nich ulevilo a jiné lidi to obohatilo. A za to jsem moc ráda :-D

8 Lucie Nováková | Web | 26. dubna 2013 v 13:33 | Reagovat

Hrdina mého příběhu si tento týden koupil letenku do Indie. Částečně si na ni vypůjčil peníze. Cítí se velmi šťastně a to samozřejmě přitahuje zákazníky. Peníze začaly plynout :-D

9 Colliode | Web | 23. dubna 2014 v 13:38 | Reagovat

Děkuji za nesmírně poučný a pravdivý článek!

Mám podobnou zkušenost - jednou večer před spaním mě rozum přesvědčoval v tom smyslu, že "zadarmo to přece nejde".
Na to jsem zpozorněla a uvědomila si, co všechno jsem dostala darem a že mám možná víc věcí, co ke mně přišly nějak "samy", než co jsem si koupila.

A když je něco úplně zadarmo, nabídnuté pouze z upřímné touhy sdílet, pak to má jedinečný nádech...

10 katrin | 11. června 2014 v 2:30 | Reagovat

krásný článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama