Vánoce v tropech

23. listopadu 2014 v 8:15 |  Inspirace


Když jsem byla malá holčička, hodně jsem snila. Má fantazie byla bohatá a vždycky jsem si kreslila, co všechno si přeju. Když můj tatínek zemřel, všechny mé sny byly ty tam! Byla jsem malá holčička se zlomeným srdcem. Někdo, koho jsem tolik milovala odešel navždy. Život nedával smysl. Stal se pro mě dřinou a bojištěm. Když nebudu bojovat, nikdy nenajdu jistotu. Dítě ve mě se ztratilo, život se stal vážným a na hraní či snění nebyl čas. Jeden sen se však nikdy nevytratil! Žít v zemi nekončícího léta, kde voní tropické květy, palmové listí šustí ve větru a břeh omývá azurový oceán.

Tyto Vánoce budou mé první Vánoce v ráji. Venku je 28 C, fouká příjemný větřík a vůbec mi nepřipadá, že se blíží prosinec. Snad ani nedovedu spočítat, kolikrát jsem přesně po tomhle toužila! Dlouho jsem cítila pocity viny za to, že když jsem vyrostla v České republice, měla bych mít přeci ráda zimu a zůstat žít v zemi, kde jsem se narodila. To, že jsem žila v Německu a ve Španělsku byly malé krůčky v porovnání s Hawaií. Žít v tropech, na odlehlém ostrově uprostřed oceánu je obrovský rozdíl.

Když se podívám na svůj život zpátky, uvědomuji si, že vlastně vše, co se mi v žiotě přihodilo a vše co jsem dělala bylo jen z jednoho důvodu: abych dnes mohla být tam, kde jsem a dělat to, co dělám. Všechny ty kurzy angličtiny, kterou jsem se učila od mých 8 let, všechny ty další jazykové školy, ekonomické vzdělání, vysoká škola…A pak má kariéra, ve které jsem byla spokojená, ale nikdy ne šťastná. Jak bych také mohla, když jsem nežila svůj plnýpotenciál. Kariéra mi však dala dobrý základ do mých dalších kroků. Naučila mě se pohybovat ve vztazích na mezinárodní úrovni, jednat s lidmi a učit se věcem, o kterých jsem neměla ani ponětí. Dodnes nechápu, jak jsem se mohla vyznat v procesu výroby ocelové konstrukce automobilů nebo se naučit vše o softwaru a s ním spojených službách. Nakonec jsem měla na starosti všechny smlouvy se světovými IT dodavateli a správu automatizovaných linek řízených počítači. Já, která jsem se vyznala více v kosmetice a v módě, než v čemkoliv technickém. A to všechno v němčině! Začátky jsou vždycky těžké - říká se. A byly. Když jsem přišla do Německa, neuměla jsem si ani objednat kafe.

Dnes vidím všechny tyto zkoušky jako úžasný osobní rozvoj. Kdybych tímto neprošla, nikdy bych nebyla schopná dělat práci, kterou dnes dělám a už vůbec ne se odstěhovat bez jakýchkoliv jistot na druhou stranu světa za svým snem. Bez životní fáze v Německu bych neměla peníze na semináře a cestování a nepoznala bych Byron Katie. Bez mých zkušeností z Barcelony bych nejspíš nikdy nezačala věřit v mé schopnosti a v to, že to dokážu! Můj život by byl úplně jiný.

Je to až magické, když se podívám zpět! Bylo tolik možností, kudy mohla má cesta životem vést. A já jsem si vybrala tu jedinou, která byla vášní mého srdce - splnění si snu!

Dnes večer jsem dostala chuť na zmrzlinu. Jedzím na jedno mé oblíbené místo, kde znám zmrzlinářky. Z toho místa, kde teď bydlím, to však bylo dobrou půl hodinu jízdy. A tak jsem se sama sebe zeptala: ,,Kdyby tohle byl poslední den v mém životě, jela bych na zmrzlinu?" ,,Samozřejmě že ano!" zněla okamžitá odpověď. A tak jsem nasedla do auta a ujížděla soumrakem. Se zmrzlinovým kournoutkem jsem se posadila na lehátko u pláže. Byla už tma, na nebi svítily hvězdy a z nedalekého hotelu se ozývala známá písnička: ,,Někde tam za duhou…se splní tvé sny…" Hlavou mi prolítly obrazy posledních dvou let, kdy jsem o Hawaii snila a tak moc toužila po tom tady žít. Byl to tak vzdálený sen a nevěděla jsem, jak by se něco takového vůbec mohlo stát. A teď tu ležím pod hvězdným nebem, vlny něžně naráží na břeh a šeptají: ,,Žij každý moment jako by byl tvůj poslední, žij každý den, jako by nebylo zítřku!

A tak mě napadá, že nezáleží na tom jak dlouho váš sen trvá a jak dlouho si ho udržíte, protože vše se neustále mění. Po splnění jednoho snu přijde druhý, pak třetí… Důležité je, jak odpovíte na tuto otázku: ,,Kdybych teď zemřel, byl bych se svým životem takovým jaký byl spokojený a ničeho bych nelitoval? Pokud je vaše odpověď ANO, děláte to, co opravdu chcete dělat a žijete každý moment podle svých představ. Pokud je vaše odpověď NE, pak hurá do splnění svých snů! Protože nic a nikdo na světě vám nenahradí ten pocit, když si splníte váš (dětský) sen!


Na závěr pro vás mám civčení: Napište si své hodnoty v životě. Například: pocit svobody, láska, bydlení, fyzické zdraví, vzdělání, volný čas, rodina, cestování atd. A seřaďte je podle priorit. Pod to si napište seznam svých každodenních aktivit. Například: práce, starání se o děti, tanec, kurz vaření, sport atd. Můžete si vzít jeden den nebo celý týden. Pak k těmto aktivitám napište, kolik jim denně věnujete energie. Vemte, že celek je 100 %. Neznamená to jen, kolik času těmi aktivitami přímo trávíte, ale také kolik času nad nimi přemýšlíte. Když to budete mít, tak porovnejte seznam hodnot se seznamem aktivit. Na co jste přišli? (Pokud chcete, můžete si napsat ještě třetí seznam - za co vydáváte peníze. A tento seznam také rozdělit podle procent). Zjistíte tak, odkud vaše frustrace přichází a co udělat, aby vaše aktivity kopírovaly vaše životní hodnoty. Kolik vašeho času a energie týdně trávíte plněním si svých snů a děláním kroků pro ty budoucí?

Těším se na vaše komentáře pod článkem!

Vaše Lucie

Více na Facebooku: https://www.facebook.com/Coachingbylucie
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 evelut | Web | 28. listopadu 2014 v 15:54 | Reagovat

Úžasné. Je krásné vidět, že naděje existuje. Lucie je toho živoucím příkladem jít si za svým srdcem a za svými nejhlubšími touhami a sny.

,,Žij každý moment jako by byl tvůj poslední, žij každý den, jako by nebylo zítřku!"

-Pro toho, kdo hledá, je zmatený a stále nenálézá, může být užitečné přišpouštět existenci smrti ve svém životě. Protože jen s vědomím smrti lze naplno prožít svůj život. Nic není trvalé - žijme tedy naplno TEĎ, nikoli zítra nebo jindy.

Lidem i sobě je třeba neustále to opakovat. Probuďme se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama