Peníze nemají hodnotu

2. března 2015 v 0:32 | Lucie
Je mi jasné, že tímto článkem pobouřím spoustu lidí. Respektive ne lidí jako takových, ale jejich myšlenkové koncepty neboli ego.

Mám pro vás dobrou zprávu: Peníze nemají hodnotu! Ano, jsou v mnoha případech potřeba na to, abychom zaplatili nájem, potraviny nebo jízdenku na autobus. Samozřejmě je jasné, že i toto jsou myšlenky a každý z nás najde alespoň jeden příklad, kdy nemusel platit nájem ani jídlo. I když to někdy bylo třeba jen na pár dní.

Budu vycházet z mé současné situace. Abych mohla bydlet tam, kde bydlet chci, potřebuji peníze na zaplacení nájmu. Variantou by bylo bydlet v levnějším ubytování - což jsem vyzkoušela a nefungovalo to. Další možností je bydlet pod stanem, což bych měla po dobu jednoho měsíce zdarma - avšak to není mou prioritou. Dále potřebuji peníze na jídlo, i když se mi často stává, že někdo z mých známých přinese pomeranč či avokádo, které mu někdo daroval.

Pokud vím, kolik tyto náklady jsou, otázkou není zda je život na Hawaii drahý a zda si ho mohu dovolit, ale jak tyto peníze sehnat (vytvořit), abych tu mohla žít a bydlet v místě, které se mi líbí.

Podnikám a nikdy dopředu nevím, kolik peněz mi přistane další měsíc na účtě. Mám velké štěstí, že můj pronajímatel po mě nechtěl výpis z bakovního účtu, protože na základě toho by mi apartmán jistě nepronajal. A tak mi nezbývá než důvěřovat, že peníze přijdou. Co se stane, pokud ne? Vůbec nic! Mám tolik možností: můžu jít pod stan, můžu si vypůjčit na letenku zpět do ČR, prodat mé auto a odletět. A pak přichází dalších tisíc možností, o kterých teď nemám ani tušení.

Seminář Byoron Katie, na který teď jedu stojí přes 100 tisíc korun. Letos mě napadlo zažádat o stipendium, protže jsem na něj neměla. A vyšlo to! Zbytek jsem našetřila. Když jsem se o tomto semináři před pár lety poprvé dozvěděla, myslela jsem si, že je to šílené a že bych to nikdy už z principu nezaplatila! (Tenkrát jsem na to měla peníze, protože jsem pracovala v Německu). Pak jsem vyhořela a odešla z práce. Byla jsem nezaměstnaná a na účtě jsem měla 200 tisíc korun. Potkala jsem jednu známou, která se mě zeptala: ,,Jedeš v létě (za půl roku!) na seminář The Work?" Já: ,,Je to tak drahý! Nemám na to! Jsem nezaměstnaná a vůbec nevím, co bude!" Ona: ,,Když na to nemáš, tak na to ještě nejsi připravená!" Otočila se a odešla. Všechno ve mě vřelo, říkala jsem si, jak ona nemůže vůbec chápat v jaké jsem situaci a vůbec co to celé pro mě znamená! Sto tisíc! Od toho momentu ve mě však něco začalo vrtat. Byla to má touha srdce neboli intuice, která mi říkala, že mám jet! Týden na to jsem v záložkách náhodou našla poukázku na slevu 15 tisíc korun z ceny tohoto semináře. Více podpory jsem už nemohla dostat. Bylo to jasné! Musím se přihlásit, i kdybych za půl roku neměla co jíst! Bylo to v době, kdy jsem z těch naspořených 200 tisíce měla už koupenou letenku do Kostariky a chtěla jsem alespoň měsíc cestovat. Přesto jsem to udělala. Půl roku dopředu jsem zaplatila seminář. Když přišlo léto a doba semináře, byla jsem na nule. Tenkrát mi nezbylo, než jít vybrat mé stavební spoření. K mému překvapení na něm bylo více peněz, než jsem čekala! Věděla jsem, že z nich mohu další 3 měsíce žít. Protože jsem tenkrát nevěděla co, jak a kde chci dělat, zůstala jsem nezaměstnaná. Seminář The Work s Byron Katie mi natolik změnil život, že po jeho absolvování jsem věděla, že má hodnotu miliónů. Vrátil mi zpátky můj život, mé sny a mou svobodu!

Co tímto příkladem chci říci? Že je jedno, jakou cenu věci v našem životě mají. Pokud na ně nemáme a moc si je přejeme, pak máme možnost být velmi kreativní a buď si peníze vydělat nebo hledat jinou cestu, jak to získat bez peněžních prostředků. Dám vám příklad. Jedním z mých snů je žít v domě na pláži. Tento měsíc se mě to splnilo a nepotřebovala jsem k tomu ani dolar. Hlídala jsem dům, který je na pláži a starala se o dva pejsky v době, kdy jejich majitelé nebyli doma. Hodnotu, kteorou jsem tím získala - bych jen stěží vyčíslila. Dobře, řeknete: ,,Chci jachtu, ale nemám na ni!" Pak vám mohu říci, že právě teď jachtu nepotřebujete, jinak byste ji měli! Už měsíc si chci koupit nové šaty. Cena šatů se pohybuje zhruba kolem dvou tisíc korun. V hlavě se mi honí myšlenky, že na šaty nemám peníze a že si je teď nemohu dovolit. Jasné je, že pokud si je teď nemohu dovolit, pak je NEPOTŘEBUJI. Myslet si, že je potřebuji a nemít na ně, by mě uvádělo v šílenství! Znamená to, že je nebudu mít za měsíc? Ne! Za měsíc může být všechno jinak! Budu mít šaty i jachtu! Přesně v moment, kdy to potřebuji!

Tento měsíc mi přišla myšlenka: chcí mít vydanou knížku ve vydavatelství Louise Hay! Nejlépe teď hned! Když jsem tento nápad do detailu zkoumala, přišla jsem na to, že to není pravda! Užívám si své soukromí, volnost být na pláži kdykoliv mám chuť a možnost vypnutého telefonu! Už jen napsání knížky znamená odříkání na nějakou dobu a pokud bude mít úspěch, znamená to spoustu telefonátů a také cestování. Je dobré si uvědomit, že si často něco přejeme, ale nejsme ochotni obětovat to, co si to žádá (v mém případě volný čas)! A to je v pořádku. Proto se naše přání vždy plní až tehdy, když jsme na to připraveni!

Peníze mají přesně takovou hodnotu, jakou jim ve vašem životě přisuzujete! Bez této hodnoty jsou jen číslem. Něčím, co je napsáno na výpise z banky nebo na samotné bankovce. Nic víc. Proč se stresovat kvůli číslu? Proč se hnát za číslem? Proč si ničit naše zdraví kvůli číslu? To, co opravdu chceme je pocit, který nám peníze dají. Nebo pocit z toho, co si za ně koupíme. Nikdy to není ta věc jako taková.

Vyzkoušejte to!

Napiště si:

Kdybych měl/a peníze, tak... (například bych nemusela pracovat, bych si koupila šaty, bych byla v klidu, bych měla více krásy v mém životě, bych více cestovala atd.)

Až si to napíšete, tak si představte, že už to máte. Ten dům, šaty, volný čas atd. A prociťte ten pocit! Odpoutejte svou pozornost od peněz a zaměřte ji na to, jak si tento pocit můžete dávat! Pocit mít nové šaty, pocit být bez práce nebo dělat práci, která vás baví, pocit cestování atd. Druhým krokem je to, že vymyslíte způsob, jak si to dát - šaty, dům, cestování...aniž byste na to potřebovali peníze, respektive abyste si to mohli dopřát s tím, co máte! Začněte hledat na internetu, začněte se ptát lidí a řešení k vám přijde! Místo výmluvy, že vám chybí peníze - začnete konat! A vesmír vás začne podporovat!

Pokud bych penězům stále dávala takovou moc (hodnotu), jakou jsem jim dávala ve svém životě dříve, nebyla bych dnes na Hawaii - na jednom z nejdražších míst této planety. Nebuďte otroky peněz! Nic vám nedají - protože neexistují jinde, než ve vaší hlavě!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tommy | Web | 16. srpna 2015 v 21:11 | Reagovat

TADY JSEM NAŠEL ZPŮSOB JAK VYDĚLAT - http://topvydeleknainternetu.cz/

2 Landa | Web | 2. května 2016 v 8:44 | Reagovat

Tady  dostanete 500 Kč jen za registraci http://cfdbroker.cz/

3 Samanta | Web | 2. května 2016 v 9:07 | Reagovat

Když  jsou  potřeba  peníze,  někdy pomůže  půjčka, tady je dobré srovnání nebankovních http://srovnavacpujcky.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama